You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Dowiedz się wiecej.

Każda brodawka wirusowa (kurzajka) jest zupełnie inna i wymaga indywidualnie dopasowanego planu terapii. Na rynku dostępne są różne metody leczenia. Wśród tych najpopularniejszych wymienia się: krioterapię (wymrażanie ciekłym azotem), metodę farmakologiczna czy metodę mechaniczną.

Ze względu na to, że brodawki wywołane są wirusem niezwykle ważne jest zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, nie tylko podczas zabiegu. Kluczową rolę odgrywa również pielęgnacja w domu i stosowanie odpowiednich środków, poleconych przez podologa.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji specjalistycznymi kosmetykami niwelujemy ryzyko ponownego pojawianie się kurzajek. Usunięcie brodawki lub brodawek nie gwarantuje jednak, że nie pojawią się one w przyszłości. Ze względu na to, że nosicielami wirusa HPV możemy być nawet przez kilka lat oraz na to że, zawsze istnieje ryzyko ponownego kontaktu z wirusem, niezwykle ważna jest systematyczna kontrola i stała opieka podologa.

Czas terapii w przypadku leczenia brodawek jest bardzo różny i indywidualny dla każdego pacjenta. Wynosi od kilku do nawet kilkunastu wizyt. Wśród czynników, które mają istotny wpływ na czas terapii wymienia się m.in.: reakcję pacjentów na stosowane podczas terapii preparaty pomocnicze, wcześniejsze – inne niż mechaniczne – próby usunięcia brodawek, regularne stosowanie przez pacjentów preparatów pielęgnacyjnych oraz przede wszystkim, czas, który minął od chwili pojawiania się kurzajki do momentu wizyty w gabinecie podologicznym, liczba, umiejscowienie oraz głębokość zmian.

Pamiętajmy, że im szybciej zgłosimy się do specjalisty, tym szybciej będziemy mogli usunąć kurzajki. Najszybciej kurzajek można pozbyć się u dzieci. Zazwyczaj usuwane są one już podczas kilku wizyt.

Nasza galera